Leegte & Borgman @ Slingerland

ANDERE VOORBEELDEN?

Leegte:
"De Beeldenstorm.
Die staat NU (nog vaak) bekend als iets achterlijks, 'n Taliban-achtige actie. In de canon kunnen we laten zien dat 't MEER is dan (alleen maar) barbaarsheid. Wanneer je de achtergrond v/d Beeldenstorm kent, dan kun je snappen WAT daar gebeurd is. Dat geldt ook voor de voorliefde van sommige Nederlandse christenen voor Israel! Die CANON kan uitleggen WAAR die bijzondere band van calvinisten met 'ons' Israel vandaan komt. Ik zie 't doel & nut v/d canon echt in 't geven van INZICHT. 'n Canon is niet 'n middel om NL te 'herkerstenen'. Je kunt 'r ook niet inzetten waar we NU voor staan: DAT is voor de ene nu eenmaal vaak iets anders dan de andere?"

Borgman:
"Je maakt 't TE officieel, te VAST, als je waarden gaat onderbrengen in 'n canon. 'n Lijstje van 5 dingen die belangrijk zijn, is binnen de kortste keren (ook weer) verouderd. Zo noemt Arjan Plaisier de kerk 'n 'bron van rust'. Dat is misschien NU 'n waarde die aanspreekt, maar in vroeger tijden lag dat (vaak heel) anders. NU gaan mensen naar 'n klooster voor de rust, maar wie in 'n actief klooster is geweest, weet dat elke minuut daar gepland is. 'n Canon zou 'n veel te KORTE samenvatting worden. Wat we NU marginaal vinden, kan straks (misschien wel) fundamenteel zijn. Je verliest de beweeglijkheid. En DIE is juist ESSENTIEEL! Ook i/d Boodschap: je kunt niet 'n minimum-overlevingspakket vaststellen, 'n boekje met 15 belangrijke punten. Want DAN maak je 't te klein?"

Henk Leegte vermoedt dat 'n christelijke canon misschien toch ook bedoeld is als 'n zendingsinstrument: "Als dat zo is, dan moet je dat erbij zeggen, maar tegelijk werkt 't daardoor dan weer niet,
ben ik bang!"



blozen
21 okt 2011 - meld ongepast verhaal
Weet je zeker dat je dit verhaal wilt rapporteren? Ja | Nee
Profielfoto van Asih
Asih, man, 80 jaar
   
Log in om een reactie te plaatsen.   vorige volgende