Eigenlijk ben ik zo woest als een wildebeest [ofzoiets]: wie gooit er nu een boekenkast,'n bed en een buis van een paar meter weg die nog perfect bruikbaar zijn in de komende jaren?
Ze nemen zo weinig ruimte in!
Worden ze hergebruikt? Niemand die het weet!
Voor mijn gevoel is dat net zo iets als bruikbare kleding en nog eetbaar voedsel.
Zoiets doe je toch niet?
Maar ja: als ik ze terugleg krijg ik allerlei gejammer te horen.
Dilemma!
Laten waaien of er tegenin gaan? Ik weet het niet ...
Woody Allen deed 't met Daisy 't Armeense schaap op de USTV: wat staat ons verder nog te wachten in de komende jaren met al die politionele akties in verre landen? Onze jongens en meisjes aan vreemde kusten! Moeten wij zo de democratie verkondigen aan de Taliban, Al Qaida & Iran? Heeft Peter Jan Balkenende wel of niet meegedaan met G. Walker B.? Schoot onze Erik O. wel of niet terecht op de plunderaar? Wat deden wij ook alweer op de Balkan in Srebrenica? In de Lebanon, Gaza & Sinai? Waar ook ter wereld?
Niet Woody Allen maar Gene Wilder de CIA/FBI Clouseau van Lolita: al met al enge toestanden net als die gekke Williamson van Benedictus die niet gelooft in gaskamers enzo naast condooms, abortus, euthanasie e.d. Hoe moet je zoiets anders noemen dan wereldmijdend gedrag van een griezelig machtsinstituut? Je zit al met al die malle hoofddekseltjes v/d geitenneukers, clitorisbesnijders, 'godwilhet/inshallah&allahoeakbar', de poppenkasten op hoog niveau van strodasdragers en/of -weigeraars, hun mijters & soepjurken, Latijnse rituelen, maffiosi & onderstebovenwerelden. Hoe ouder des te gekker lijkt het wel: misschien ben je wel beter af als je er niets vanaf weet & alle malle overdreven verschillen 'gewoon' negeert?
Waarschijnlijk heeft 'zoiets' er altijd al in gezeten van 't allereerste begin af aan: 't goede & 't kwade {en de keuzes die we moeten blijven maken}! Ondertussen heeft de vermorzelende gemeentewagen 't z.g. 'grof vuil' al meegenomen: bedbank, boekenkast, kussen, regenpijp & kleiner grut ... Ik heb 't niet tegen kunnen houden, net als al die andere schokkende zaken her en der in 't groot & klein. Nu de moed niet helemaal opgeven & maar geloven dat ieder nadeel ook z'n voordelen heeft ook al zie ik ze niet altijd meteen?