lf 253 gewaltgestalt & 't toeroepen van gewalthalt

Inderdaad baseren ook de pausen zich op die redenering van Augustinus om, vanaf halverwege de 9e eeuw, steeds vaker op te roepen tot de strijd tegen de ongelovigen 'in naam van Gòd' en aan de strijders tegen de 'ongelovigen' in naam van Gòd de VOLLE AFLAAT te beloven, dat wil dan zeggen 'VOLLEDIGE KWIJTSCHELDING VAN HUN STRAFFEN IN HET HIERNAMAALS'?!

Op 27 november 1095, als bisschoppen, abten, koningen & vorsten uit heel Europa in Clermont bijeengekomen zijn, roept de roomse paus Urbanus II op tot 'n kruistocht om de christenen in de Oriënt te redden & zó ook meteen Jeruzalem te bevrijden van ongelovigen!

Hij sluit zijn oproep af met de woorden 'God wìl het!'! De menigte verdringt zich wellustig om het stuk stof in de vorm van een kruis te ontvangen waarvan al die vertrekkende reizigers worden voorzien, die 'n onuitwisbare gelofte afleggen op straffe van excommunicatie,
in ruil waarvoor hun eeuwige verlossing wordt gegarandeerd! Jeruzalem valt in de namiddag van vrijdag 15 juli 1099. Met 't oog op de tegenaanvallen van islamitische legers worden alras nieuwe kruistochten georganiseerd: in totaal 'n stuk of acht (tussen 1095 & 1270)!

Het merendeel mislukt natuurlijk smartelijk & gezegd met worden dat er vanaf de 5e kruistocht ook 't enthousiasme van de talloze bij-gelovigen al behoorlijk is verslapt, wat de Roomse Kerk ertoe dwingt om hun systeem van aflaten nog verder uit te breiden tot de geld-schieters en het niet alleen maar tot de strijders te beperken, & zelfs nu ook de terugkoop van geloften toe te (blijven) staan?!

Tegelijkertijd stelt de Westerse Kerk zich ten opdracht om strenger te gaan strijden tegen alle ketterijen, die vaak het resultaat zijn van onafhankelijke predikers die in opstand komen ten dl die ontsporingen van de leer en van de zeden van de geestelijken: het Derde Con-cilie van Lateranen stelt de strijd tegen ketters gelijk aan de kruistochten tegen alle andere ongelovigen, twee groepen die als duidelijk van elkaar gescheiden worden beschouwd? Oud nieuws weliswaar, maar niettemin op diverse plaatsen/tijden nog zo actueel al wat!!!
22 apr 2013 - bewerkt op 25 apr 2013 - meld ongepast verhaal
Weet je zeker dat je dit verhaal wilt rapporteren? Ja | Nee
Profielfoto van Asih
Asih, man, 80 jaar
   
Log in om een reactie te plaatsen.   vorige volgende