Soms lijkt het wel alsof alles zich bij sommigen concentreert rond hun k*t! Vet, cool, k*t: bijna elk derde woord is hetzelfde? De ouders: k*t ... De school: k*t ... Vrienden enzo: k*t ... Werk e.d.: k*t ... Ik zelf: k*t ... Is het besmettelijk? Kom je er ooit nog vanaf? Ongeneeslijk? Stopwoordje? Is al die taalverkrachting in woord en daad een afspiegeling van wat zich echt afspeelt in het overgestimuleerde stomvervelende ziekelijke banale dagelijks ziele-leven van 'teenagers' of alleen maar een gevolg van Coca Cola, MacDonalds, patat & bullshit van TMF & MTV? Soms denk ik wel weer eens: l*l maar flink door en vermaak jezelf met je duim/speen in je b*k en je vinger in je k**t want ZO raaskallend blijven doorgaan op het alom-verspreide electronische paard van Troje is irritant en totaal zinloos!? Nou jah, even een klein dipje van een bejaard baasje! Trek je er toch dus maar nix van aan: 'modern', 'modieus', 'melodramatisch' en alsmaar naar de 'mallemoer' gaan zal ook best wel andere kanten kennen dan k*t en 'c**l'? Weet ik veel? Pas maar op met al die zaadsproeiende l*ll**s!? Het leven is langer dan een vinger (d**p) ... Beterschap en moge het je wel bekomen: op den duur! Dat lucht op voor het moment ............ Nu ikzelf nog met m'n kilo's, 'lamaarwaaienmentaliteit' en 'alsmaarweer' eigenlijk ook hetzelfde blijven herhalen in verschillende toonaarden ... myDi is uiteindelijk een 'verhaaltjesfabriek' waar een ieder z'n gang gaat?!! EN MOET BLIJVEN GAAN: MAAR LIEVER WEL MET WAT MEER VARIATIE IN TAALGEBRUIK MET MATE, WATER VAN KEULEN & KILO'S MAANDVERBAND OF GTST-STERREKLAME (IS HET ALLEMAAL BEGONNEN TOEN DE TROS DE GRUWELIJKSTE GROTE FAMILIE VAN NEDERLAND WERD EN DE TELEGRAAF DE VETSTE VERVUILER)?
klinkt een btje afkeurend naar de jeugd chai? Persoonlijk vinnik dat je sommige dingen beter niet in dit verhaal heb kunnen zeggen. In 1 zin beschrijf je dingen waar veel mensen op MyDi mee zitten, en ik hoop dat je beseft dat het hun niet egt helpt... Ik snap ook wel wat je er mee bedoeld maar ja... Het is inderdaad zo dat de taalgebruik onder de jongeren grover wordt. En msgien isset niet onder invloed van Coca Cola, maar cker wel door films, muziek e.d. Maar bekijk het zo, gelukkig zijn de meeste mensen het er over eens het niet te gebruiken bij ouderen, alleen maar onder elkaar... We weten wanneer het wel en niet te gebruiken. Het terugdraaien heeft geen zin meer, maar zolang iedereen weet wanneer je het wel en niet kan gebruiken zal het niet veel problemen geven. :: aSaLaMu aLeYKuM ::
jAH, je hebt gelijk Aranka, ik draaf vaak veel te ver door en dan is het hek van de dam, de beer los, kookt het water over en klets ik maar een eind weg zonder te beseffen wat ik zeg. Irritatie door overbevolking en imitatie daar veramerikaanst taalmisbruik? Restanten uit de oorlogstijd toen ALLES op z'n kop werd gezet, debiele bommen, krankzinnige aanslagen en sick propaganda en gelegaliseerde moordpartijen? Het lijkt wel alsof het sinds-dien net zoveel vooruit is gegaan als achteruitgelopen: materieel stukken beter, maar geestelijk ...? In ieder geval bedankt voor jouw waarschuwende vingertje, want mijn 'middel' was/is misschien wel erger dan 'hun' kwaal?!!
je heb gelijk... ik merk het aan mezelf... zoals ik ook al in mijn verhaal "mijn ouders" vertelde ben ik qua materiele dingen nooit arm geweest.... Maar uiteindelijk ben je rijker als je geestelijke boodschappen hebt meegekregen, dat je mentaal veel sterker kan zijn. Iemand die zijn hele leven alles heeft kunnen kopen wat zijn hartje begeert, stort in als hij zijn rijkdom kwijt raakt. Hij die geestelijke boodschappen heeft meegekregen is ook in materiele armoe rijk. Want hij kan zich wél staande houden. "Geef de verwanten, de armen en de reiziger het hun toekomende, maar verkwist niet. Voorwaar, de verkwisters zijn de broeders der duivelen en de duivel is ondankbaar jegens zijn Heer. En indien gij u van hen afwendt zoekende de barmhartigheid van uw Heer waarop gij hoopt, spreek tot hen een vriendelijk woord. En houd uw hand niet op uw zak, noch open haar al te wijd, anders zult gij nederzitten in zelfverwijt en spijt. Voorwaar, uw Heer vergroot en beperkt het levensonderhoud voor wie het Hem behaagt. Voorzeker Hij kent en ziet Zijn dienaren goed. En doodt uw kinderen niet uit vrees voor armoede. Wij zijn het die in hun behoeften en in de uwe voorzien. Voorwaar, hen te doden is een grote zonde." (S17: 26-31)
Hm.. Ik moest er eigenlijk wel om lachen. Hoewel suikerkus wel gelijk heeft dat je nogal pissed reageert, moet ik zeggen dat ik ook op deze manier best wel naar de jeugd, en mijn eigen jeugdige leventje, kijk. Maar als we toch over een kam scheren mogen we neti vergeten dat ook zij, die nogal de oppervlakkige kant neigen op te gaan, een reden van het leven zoeken, nadat ze hebben uitgemaakt of hun haar, make upjes en piemelgrootte of cupsize wel respectievelijk volgens de mode zitten en maatschappelijk aanvaard zijn en hun beklag erover hebben gedaan.
De tijden veranderen. Maar menseigen blijven sommigen kenmerken en fases, zo ook de oppervlakkige niet-nadenkende-kant die eigenlijk onbewust voor hen, niet zo oppervlakkig is, namelijk het zeker zijn van je eigen puberale uiterlijk.
Laten we daar genoegen mee nemen en onze oppervlakkige jonge famillieleden daar af en toe op wijzen zodra het ons toch echt te gortig wordt, opdat iedereen weer ooit een interessantere stap zal nemen wat de dnekwijze betreft en de bewustwording.