Faith/Ignorance is bliss

De Ochtendgedachten-met-knowthyself zijn er weer.

De laatste tijd voel ik weer de wens om 'ergens in te geloven' met een hogere macht, die uiteraard geeft om MIJ en al mijn zorgen. Die over me waakt, dat alles een deel is van een grotere plan etc.

Het lijkt me erg fijn om maar bepaalde regeltjes te volgen, en te geloven dat alles wel goed komt als ik me maar overgeef aan die hogere macht.

Want 'confirmation bias' is erg nuttig. Overal waar je bent, alles wat je ziet en meemaakt, is een bevestiging dat die hogere macht je bijstaat.

Zelfs de gruwelijke dingen die gebeuren zijn onderdeel van de 'toets' van die hogere macht, en als je maar braaf genoeg bent kom je uiteindelijk wel in het hiernamaals/walhalla/plek met tientallen maagden-ik weet niet wat de vrouwen krijgen in die scenario. Worden zij spontaan maagd in de hemel?

(Correctie, je bent niet 100% braaf natuurlijk, alleen jegens je hogere macht. Je rebelleert wel tegen de Hedendaagse Maatschappij en een of andere Donkere Kracht die uiteraard de bron is van al je lijden en verleidingen.)

En als het niet goed gaat, dan ben geloof je gewoon niet hard genoeg, bid je niet vaak genoeg, heb je jezelf niet 100% overgegeven aan je hogere macht, zijn je kinderen of familie niet gelovig genoeg/geef je niet genoeg geld en tijd aan je kerk. (Dit is meestal de redengeving van de abrahaamse religies, alle drie voor zover ik weet.)

19 jan 2020 - bewerkt op 26 jun 2025 - meld ongepast verhaal
Weet je zeker dat je dit verhaal wilt rapporteren? Ja | Nee
Profielfoto van knowthyself
knowthyself, vrouw, 30 jaar
   
Log in om een reactie te plaatsen.   vorige volgende