Wat heb ik gedaan...
...om dit te verdienen.
(Ja, vertaal het in het Engels en je hebt een bekend lied)
Maar daar ga ik het niet over hebben.
Je zou vanuit het oogpunt van een religie kunnen redeneren, anderen spreken over Karma en misschien bestaat er nog een andere invalshoek.
Hoe dan ook, ik kan niet logisch verklaren waarom ik, zomaar uit het niets, door twee jongens die me tegemoetkomen op de fiets, recht in mijn gezicht wordt getuft.
Nooit eerder gezien, de verkeerssituatie kon ook geen enkele aanleiding zijn en het waarom blijft dus gissen.
Had ik me aan de lopende band slecht gedragen, zou het boontje komt om zijn loontje zijn of iets dergelijks.
Door gebeurtenissen uit mijn en andermans leven, kan ik niet anders vaststellen dat rechtvaardigheid ver te vinden is.
De goeden worden niet altijd beloond en de slechten niet altijd bestraft.
Even terugblikken; één keer fietste ik in de buurt van een uitgaansgelegenheid in alle vroegte, onderweg naar het werk, terwijl er nog mensen op straat waren.
Een ervan stak de weg over, in mijn richting.
Of hij iets van plan was zal altijd een raadsel blijven, hij stopte, niet ver bij me vandaan en er gebeurde gelukkig niets.
Een andere keer onderweg naar huis, ook op een onmogelijk tijdstip, lopen twee mannen me tegemoet, één links van het fietspad en eentje rechts.
Een moment later lag ik op de grond, van de fiets afgeduwd.
Voor de grap? Poging tot beroving?
Dat zal altijd een raadsel blijven, want mijn "geluk" was dat er nog iemand een stukje achter die mannen liep en misschien heeft dat erger voorkomen.
Wat blijft, is de vraag waarom?
Maar deze keer was ik het zat en ben omgekeerd en heb ze met gelijke munt terugbetaald.
Dat hadden ze blijkbaar niet verwacht, maar de boodschap was niet duidelijk, aangezien ze vlak erna achter me stonden.
Wat er daarna gebeurd is laat ik maar achterwege, nee geen grof geweld, maar aangezien één van de twee me midden in het gezicht bleef uitlachen, laat blijken dat ze geen spijt van hun daad hadden.
freebird, man, 13 jaar
Log in om een reactie te plaatsen.
vorige
volgende