'45bka'ar chinchinchilla&magillagorilla@villanova?

China tóen was óók al/nog geen egalitaire maatschappij! De SJANG vertoonden al de geobsedeerde aandacht voor hiërarchie & klasse die één van dé meest typische kenmerken van de Chinese Beschaving zou worden?! Als Zoon van TI stond de koning aan het hoofd van de feodale piramide, 'n "KLASSE APART"!? De volgende in rang waren 'de prinsen van het koninklijk huis', heersers over verschillende Sjang-steden; onder hèn kwamen de hoofden van de grote families, die ambten aan het hof bezetten, en de edelen, die v/d opbrengst van grondbezit búiten de stadsmuren leefden: aan de lemen vóet van die feodale piramide stonden de 'gewone heren', de 'krijgsklasse'.

De stad was een kleine aristocratische enclave, een wereld op zichzelf! De Sjang-edelen besteedden hùn tijd uitsluitend aan godsdienst, oorlogvoeren & jagen? Zíj ìnden 't overschot v/d opbrengst v/h land v/d lokale boeren in ruil voor militaire (e.d.) bescherming! Maar in díe tijd werd er nog maar slechts een klein deel van het land bewerkt: 't grootste deel v/d vallei v/d Géle Rívier wàs nog overdekt met dichte wouden & moerassen! In de Sjang-periode zwierven er nog olifanten, neushoorns, buffels, panters & luipaarden door de bossen, naast herten, tijgers, wilde runderen, beren, apen & ander wild! Die díeren kònden 'n plaag worden, dùs wàs de jàcht zówèl 'n plìcht àls 'n genoegen?! Wanneer de koning dan triomfantelijk teruggekeerd was naar de stad werden de beesten dàn alras geofferd & opgegeten tijdens enorme, ruige, dronken feestmaaltijden!

Er was eigenlijk weinig verschil tùssen oorlog en jagen: oorlogvoeren was een activiteit die gereserveerd was voor de aristocraten, die immers als enigen wápens èn STRIJDWAGENS te bezìtten?! 'n Militaire expeditie was normaal gesproken 'n bescheiden aangelegenheid die uit zo'n 100 strijdwagens bestond; de boeren, die te vóet vòlgden, namen geen deel aan de èchte strijd maar fungeerden vooral als lijfknechten, dienaren en dragers, èn verzorgden de paarden. De Sjang hadden geen grote territoriale ambities; ze voerden uitsluitend oorlog òm òpstàndige Stéden àf te straffen door waardevolle goederen mee te nemen: OOGST, VEE, SLAVEN & HANDWERKSLIEDEN!!

De kost ging toen al voor de BAET uit & als er begrotingstekorten ontstonden moesten nieuwe foefjes bedacht worden ter pacificatie der verontruste hoge heren, terrorisatie der opstandige lagere kasten & afschrikking van wilde woeste horden die reeds klaarstonden om 'Het Land van Het Midden' aan te vallen?

12 apr 2015 - bewerkt op 13 apr 2015 - meld ongepast verhaal
Weet je zeker dat je dit verhaal wilt rapporteren? Ja | Nee
Profielfoto van Asih
Asih, man, 80 jaar
   
Log in om een reactie te plaatsen.   vorige volgende