uit
DE trouwe verdieping: er is meer dan alleen maar valse hoop! In de behandeling van mensen met 'n psychiatrische aandoening/ziektebeeld is de rol van 'hoop' pas relatief kort geleden ontdekt. Als 't begrip 'hoop' ergens 'n rol speelt, dan zou dat toch wel moeten zijn bij de behandeling van mensen in 'n psychiatrisch ziekenhuis. Zoals de hoop op 't verdwijnen of verminderen van 't ziektebeeld, & de hoop op vertrek uit de instelling. Psycholoog AD besprak deze vraag met behandelaren & vroeg patienten hoeveel hoop zij in verschillende fasen koesterden.
AD kwam tot 'n heel andere conclusie:
hoop is voorlopig nog 'n ondergeschoven kindje i/d geestelijke gezondheidszorg. De meeste behandelaars geven aan dat hoop 'n belangrijk concept is. EEN van hen vatte dit als volgt samen: Ik denk dat in alle vormen van therapie, hoop eigenlijk 'n basisgegeven is van waaruit je werkzaam moet zijn. Minder duidelijk is men over de vraag wat de rol van hoop dan precies moet zijn, & over de mogelijkheden om hoop ook echt concreet 'n rol te laten spelen in de behandeling. 't Vierletterwoordje 'hope' komt eigenlijk vaak nauwelijks voor in 't taalgebruik tijdens de behandeling?!
Als 't al 'ns over hoop gaat, dan noemen de behandelaars meestal de schaduwkant, de zogeheten 'valse hope'. Wee de psychiater die bij de patient ten onrecht 't idee post doet vatten dat genezing nabij is. Met alle frustraties van dien.
Die vrees is terecht, maar 't is wel jammer dat hoop daardoor nogal eens uitsluitend negatief wordt bekeken.
Bovendien is 't zo dat blijkt dat deze vrees voor valse hoop ook nogal 'n vaag concept is, waarvan helemaal niet duidelijk is of het ook werkelijk bestaat!? Maar wat IS positieve hoop dan? Daarover verschillen de behandelaars van mening.
Ook i/d wetenschap is men 't daarover niet eens: er is weinig onderzoek rond dit thema.
AD ging te raad bij de US-psycholoog Snyder bij wie 't om 'n doelgerichte vorm van hope gaat: men wil iets bereiken, & zoekt de wegen daarvoor. Psychiaters & psychiatrisch verpleegkundigen die AD ondervroeg, tekenden bezwaar aan bij deze invulling: hope is volgens velen van hen OOK 'n bepaald GEVOEL.
Dat geloof ik zelf eigenlijk ook wel, moet je hun gelijk geven. HOOP is MEER dan alleen maar 'n doelgerichte instelling. We sulle sien!
EERST nog even 'n klein middagdutje: DAT helpt ook vast wel in dit geval .....
Asih, man, 81 jaar
Log in om een reactie te plaatsen.
-
O
30 jan 2013
db117/as noted, according to the Torah it is not
-
O
29 jan 2013
db117/118: I would suggest, moreover, that Mark's
-
O
29 jan 2013
db116/117/118bd vrij Nederland trouw links rechts?
-
O
29 jan 2013
db116/117/118 in contrast to many earlier views ~~
-
O
29 jan 2013
'corban'/'honor'/'curse'/'holy'/'hate'/big>small?!
-
O
29 jan 2013
db114 purity & impurity, or pollution ~~~~~~~~~~~~
-
O
29 jan 2013
db112/113 although, somewhat confusingly, animals
-
O
29 jan 2013
db111 there is such a long history of interpreting
-
O
29 jan 2013
db109 it will be well to have an entire narrative
-
O
29 jan 2013
De beste myDijachtterreinen, langs beken, meren &
-
O
29 jan 2013
De jagers schakelden over op landbouw & industrie?
-
O
28 jan 2013
We hadden zo nog vele eeuwen verder kunnen voort-
-
O
28 jan 2013
Eind jaren '40 van de vorige eeuw: kleuterschool!!
-
O
28 jan 2013
In the evangelical Word commentary, RAG too writes
-
O
28 jan 2013
As read by most commentators, Mark 7 establishes
vorige
volgende