thriller 199 wááròm zou kingkong zèlfmóórd hebben

WILLEN PLEGEN?
Dé verkláring zou dan naar men méende kunnen zijn omdat zèlfs de prìns hem niet meer te hulp schoot, maar dàt besefte hij al langer!
Sterker nog, hij was 'r razend om, zó loyaal als híj was geweest om tot dàn toe níets tegen Ross' vader & diens collega's te zeggen,
WÀT dat ook geweest zou hebben kunnen zijn! En daar was zijn grote jeugdliefde weer, Tine, die er vóór den oorlog notabene reden van was geweest dat hij wèl zelfmoord had willen plegen, omdat zij het had uitgemaakt? En nu was ze weer verliefd op hem!
Hij had om 'n advo-caat kunnen vragen om vervolgens 'n rechtszaak te kunnen beginnen om 'zijn waarheid' eindelijk bekend te maken? En volgens ooggetuigen was hij dat ook van plan! Dàt lijkt 'n veel betere verklaring, en niet voor zelfmoord maar voor moord: King Kong wist tévéél! Lou de Jong be-weerde later dat PB mogelijk ietwat loslippig was geweest? Anderen wijzen erop dat het er buitengewoon slordig aan toeging in het geallieerd hoofdkwartier & dat KiKo op díe manier aan zijn info over de slag bij Arnhem kwam? Veel intrigerender nog is dat hij had gezegd die informa- tie van Amerikaanse & Canadese inlichtingenofficieren te hebben gekregen! De gedachte dat Amerikanen & Britten tijdens de oorlog voorbeel-dig met elkaar samenwerkten, is allang achterhaald ~ wat dat betreft zijn de vele conflicten tussen de Britse bevelhebber Monty en de Ameri-kaanse generaals zeer illustratief? En hoe riskant met name de Amerikanen Monty's plan ook vonden, Ross kan zich goed voorstellen dat ze al in de rats zaten dat het wèl zou slagen! Al wie die bruggen over respectievelijk het Wilhelminakanaal, de Zuid~Willemsvaart, Maas, Waal & de Rijn in handen kreeg, had immers de allersnelste toegangsweg tot het Ruhrgebied & Berlin!?! 'n Blik op de kaart is voldoende: onder 't opper-bevel v/d Brit Montgomery zouden zijn troepen razendsnel zijn doorgestoten tot Berlin! Berlijn ~~~ ging het dáár niet om? Was niet de grote angst dat de Russen daar als eesten zouden zijn? Maar evengoed was er die angst ònderlìng in 't geallieerde kamp! Zoals Winston Churchill al zei: wie als eerste Berlin zou veroveren, díe zou straks dé màcht in Europa hebben. Niet Churchill dus, maar de Amerikanen en de Russen & daarom gelooft Tomas Ross best wat King Kong zei, dat hij contact had gehad met Amerikaanse & Canadese inlichtingenofficieren! En wel i/d eerste twee weken van september '44, toen luchtverkenningen Montgomery gelijk leken te geven:
'ARNHEM' WAS HEEL GOED MOGELIJK!
NIET VOOR NIETS STUURDE EISENHOWER TWEE VAN ZIJN DIVISIES MEE!

{zie ook de Poolse generaal Stanislaw Sosabowski
e.v.a. personen, plaatsen & gebeurtenissen rondom Nijmegen,
Arnhem & de hele Vale Ouwe
in díe maanden!}
18 feb 2013 - bewerkt op 18 feb 2013 - meld ongepast verhaal
Weet je zeker dat je dit verhaal wilt rapporteren? Ja | Nee
Profielfoto van Asih
Asih, man, 80 jaar
   
Log in om een reactie te plaatsen.   vorige volgende