thriller 199 wááròm zou kingkong zèlfmóórd hebben
WILLEN PLEGEN?
Dé verkláring zou dan naar men méende kunnen zijn omdat zèlfs de prìns hem niet meer te hulp schoot, maar dàt besefte hij al langer!
Sterker nog, hij was 'r razend om, zó loyaal als híj was geweest om tot dàn toe níets tegen Ross' vader & diens collega's te zeggen,
WÀT dat ook geweest zou hebben kunnen zijn! En daar was zijn grote jeugdliefde weer, Tine, die er vóór den oorlog notabene reden van was geweest dat hij wèl zelfmoord had willen plegen, omdat zij het had uitgemaakt? En nu was ze weer verliefd op hem! Hij had om 'n advo-caat kunnen vragen om vervolgens 'n rechtszaak te kunnen beginnen om 'zijn waarheid' eindelijk bekend te maken? En volgens ooggetuigen was hij dat ook van plan! Dàt lijkt 'n veel betere verklaring, en niet voor zelfmoord maar voor moord: King Kong wist tévéél! Lou de Jong be-weerde later dat PB mogelijk ietwat loslippig was geweest? Anderen wijzen erop dat het er buitengewoon slordig aan toeging in het geallieerd hoofdkwartier & dat KiKo op díe manier aan zijn info over de slag bij Arnhem kwam? Veel intrigerender nog is dat hij had gezegd die informa- tie van Amerikaanse & Canadese inlichtingenofficieren te hebben gekregen! De gedachte dat Amerikanen & Britten tijdens de oorlog voorbeel-dig met elkaar samenwerkten, is allang achterhaald ~ wat dat betreft zijn de vele conflicten tussen de Britse bevelhebber Monty en de Ameri-kaanse generaals zeer illustratief? En hoe riskant met name de Amerikanen Monty's plan ook vonden, Ross kan zich goed voorstellen dat ze al in de rats zaten dat het wèl zou slagen! Al wie die bruggen over respectievelijk het Wilhelminakanaal, de Zuid~Willemsvaart, Maas, Waal & de Rijn in handen kreeg, had immers de allersnelste toegangsweg tot het Ruhrgebied & Berlin!?! 'n Blik op de kaart is voldoende: onder 't opper-bevel v/d Brit Montgomery zouden zijn troepen razendsnel zijn doorgestoten tot Berlin! Berlijn ~~~ ging het dáár niet om? Was niet de grote angst dat de Russen daar als eesten zouden zijn? Maar evengoed was er die angst ònderlìng in 't geallieerde kamp! Zoals Winston Churchill al zei: wie als eerste Berlin zou veroveren, díe zou straks dé màcht in Europa hebben. Niet Churchill dus, maar de Amerikanen en de Russen & daarom gelooft Tomas Ross best wat King Kong zei, dat hij contact had gehad met Amerikaanse & Canadese inlichtingenofficieren! En wel i/d eerste twee weken van september '44, toen luchtverkenningen Montgomery gelijk leken te geven:
'ARNHEM' WAS HEEL GOED MOGELIJK!
NIET VOOR NIETS STUURDE EISENHOWER TWEE VAN ZIJN DIVISIES MEE!
{zie ook de Poolse generaal Stanislaw Sosabowski
e.v.a. personen, plaatsen & gebeurtenissen rondom Nijmegen,
Arnhem & de hele Vale Ouwe
in díe maanden!}
Asih, man, 80 jaar
Log in om een reactie te plaatsen.
-
O
02 sep 2023
45171151De tèkst stamt uit de late middeleeuwen...
-
O
02 sep 2023
45170150MóederDrama:Ewa,Miryam,Mia,Els,Ria,Saartje
-
O
02 sep 2023
45169149’t Gegéven van ‘t Láátste Óórdeel is naast
-
O
01 sep 2023
45168148 Víer jaar eerder componeerde Antonio
-
O
01 sep 2023
45 167 147 Alle andere personages in de passies,
-
O
01 sep 2023
45166146’n Link van Liturgisch Spel naar OratorIum
-
O
01 sep 2023
45165-145In de Filmwereld kwam Pier Paolo Pasolini
-
O
31 aug 2023
45163145 De kèrn van ‘n tekstboek voor een muziek-
-
O
31 aug 2023
45161144 De persoon YÈSJ werd in ‘n muzikaal drama
-
O
30 aug 2023
45160 Partij Van De GroenLinkse ArbeidStrijdVlag?
-
O
30 aug 2023
45159pvdgla: Bulderend, dreigend, huilend, zalvend
-
O
30 aug 2023
45158 De titel zou een vingerwijzing blijken naar
-
O
30 aug 2023
45157143PS’Intensiteit Van Hartstocht Ìs Zó Hévig,
-
O
30 aug 2023
45156 142 Dáár stáán we dan. Bij de voederbak van
-
O
29 aug 2023
45155 141 Tom Waits is nog mild? Is Christ bíj hèm
vorige
volgende