Terug naar 't jaar 0 vervolgd tegen de klippen op!
GJKJ
'DE LOGISCHE CONCLUSIE VOOR EN WETENSCHAPPER IS TOCH DAT DE BIJBEL GEWOON DOOR MENSEN GESCHREVEN IS'?
ARIE ZWIEP
"Zèlfs als het alleen door mensen is gemaakt, dan nog gáát de Bijbel ergens over: de claims in de bijbel zijn voor mij voldoende waardevol om daar mijn kaarten op te zetten. De oproep om Yesjoe na te volgen in het leven van alledag, de nadruk op geloof en genade, het barmhartige christendom van de Bergrede. De navolging van Yesjoea is voor mij dé samenhangende factor, de Kèrn!
Dàt vindt ik goed, dat spreekt mij áán!"
IS HET EEN TAAK VAN EEN WETENSCHAPPER OM GELOOFSUITSPRAKEN TE DOEN?
De taak van de wetenschapper in onbeperkt: maar er US een grens aan wat MÓGELIJK is! Voor die grens kan ik keurig wetenschappelijk onderzoek bedrijven, maar ik mis als wetenschapper de TOOLS om iets zinnigs over die grens heen te zeggen. Dàt kan ik níet! Het ultieme godsbewijs bestaat volgens mij dan ook niet, maar het betekent óók dat ik me er niet bij hoef néér te leggen dat er niets ('niet iets'
achter die grens is? Ik moet me gewoon bewust zijn ('bewust worden'
van mijn beperkingen!
TOCH WORDT ZUIVERE WETENSCHAP GEDAAN MET EEN BEROEP OP DE EMPIRIE, HERHAALBAARHEID EN STATISTIEK?
Ja, binnen het natuurwetenschappelijk discours dat nu dominant is op de universiteiten!
[Mor moet nu eerst even medicijnen innemen, koffie drinken & brood eten: & de opticien niet vergeten! Misschien tot straks of later?]!

Asih, man, 80 jaar
Log in om een reactie te plaatsen.
vorige
volgende