Sadduceeën/Tsaddoekiem droegen er dan ook dé ~~~~~
HOOFDVERANTWOORDELIJKHEID
VOOR DAT ALSMAAR POGINGEN ONDERNOMEN BLEVEN WORDEN
OM DE PREDIKING VAN "ZWARTE (SP) PIET" & ALLE ANDERE DISCIPELEN/APOSTELEN
TE VERHINDEREN, TOEN DIE VERKONDIGDEN DAT YESJ ÚIT DE DOOD OPGESTAAN IS!
Omdat de totale verwoesting v/d tempel in 70 meebracht dat een "SADDUCEES BESTAAN" GEEN ZIN MEER HAD,
HEBBEN ZE de laatste periode dan ook niet overleefd! Wat niet wegneemt dat we er ook nu nog steeds bij gebaat zijn om 'n zo realistisch mogelijke indruk te verkrijgen van WÀT zich afspeelde voor & na 't jaar "0"?
De huidige toestand is alleen te verklaren via inzicht in hóe die toen al dáár zó ontstaan is rondom de méditerranée?!
Gedurende de Babylonische Ballingschap i/d 6e eeuw BCE beginnen de joden bij elkaar te komen om i/d synagoge (Beit Knesset - Huis van Gebèd) samen hun gebeden te bidden & de heilige schriften te bestuderen; òm 'n synagoge te kunnen vormen was er een aantal van minstens 10 man noodzakelijk: de vrouwen zaten in 'n aparte afdeling & mochten nog niet a/d samenkomsten deelnemen!
Ìn Yeroesjalayiem werden talrijke synagogen opgericht, waaronder ook één voor vrijgelatenen oftewel ex-slaven. De nog lang in goede staat gebleven synagoge @ Kfar Nachoem (Kapernaüm) dateert pas uit de 3e of 4e eeuw CE, maar het is wel vrijwel zeker dat zij staat op de plek v/h gebouw waar ook Yesj al het woord voerde i/d jaren 20 v/d 'eerste eeuw' na z'n geboorte.
Zo ongeveer de enige uit die eerste eeuw daterende synagoge die vandaag nog te zien is, is 't gebouw dat op Metsada/Massada bloot-gelegd is?! Overal waar de apostel SP Sjaoel Paulos op zíjn reizen kwam ging hij meestal 't eerst naar de plaatselijke synagoge(n) om 'r a/d JODEN de blijde boodschap van zijn Masjiach/Christos Yehosjoea te verkondigen: als bevoegd rabbijn werd hij dan ook uitgenodigd om de wekelijkse lezingen uit de Thora & de Profeten te verzorgen èn dit Gelézene úit te leggen en nader te verklaren voor deze tijd èn plaats!?
In Philippi ging hij naar 'n "gebedsplaats", dit was de gewone benaming voor 'n synagoge: 't is dan ook waarschijnlijk niet zo-maar 'n Plèk a/d Rivier geweest 'waar gebeden werd', zoals meestal aangenomen werd, als wel 'n synagoge variërend van piepklein tot reusachtig groot & uiterst simpel & eenvoudig tot veelkleurig & vol versierselen?! Bij opgravingen in Sardis, nu ook "in west-Turkije", is een enorm grote synagoge gevonden, die van 200 tot 600 CE in gebruik geweest is. De voornaamste hal is 60 meter lang & 'n voorhof met portiek steekt vandaar uit nog 40 meter verder naar voren!
Ook dit alles maakt nu deel uit van 'onze
voorgeschiedenis' in Afrika, Azië
& Europa, Amerika
& Australia!
De hele wereld ìs
geworden van ooit 'oneindig' tot
nú 'n "DORP" - ZÓ
zijn àllen buren
van elkaar
geworden
...
Asih, man, 81 jaar
Log in om een reactie te plaatsen.
-
O
07 jan 2024
46003 DorpsLeven Ploegen/Zaaien Zorgen OogstFeest
-
O
07 jan 2024
46002 Belasting Heffen Inkomst Uitgaaf Straf Slaaf
-
O
07 jan 2024
46001103 Grootte/Indeling v/h Heilig Olijfolieland
-
O
07 jan 2024
46000 De boer is gebonden aan z’n land/z’n werk is
-
O
06 jan 2024
45999102 In de heilige schrift is deze toen al
-
O
06 jan 2024
4599101Landeigendom, grootte, indeling, belasting
-
O
06 jan 2024
4599100 Pesach was niet alleen ‘n feestelijke
-
O
06 jan 2024
4599699 Zo waren er ook vieringen die maar éénmaal
-
O
06 jan 2024
4599598 Shabbat- & Feestdagen: waarom we leven....
-
O
03 jan 2024
45983 Spèl en Vermaak: behalve de vrije avonden
-
O
03 jan 2024
4598297 Wie hem nu wel of niet verwekte ook Yèsjoe
-
O
03 jan 2024
45981 Kortom: vòl, drùk, keihard gelukkig Léven...
-
O
03 jan 2024
4598094 Als de mannen of oudere jongens op ‘t Veld
-
O
02 jan 2024
45979Als ‘n deur al gesloten werd dan deed men dat
-
O
02 jan 2024
45978 Húis, Tuin, Keuken, Kleren, Sport, Spelgenot
vorige
volgende