Queer Oud & Nieuw Apocalypsisme Toen & Nu {@ myDi}


Naarmate de geest van vrome joden meer doordrongen raakte van de implicaties van benarde situaties, wendden zij in toenemende mate hun aandacht af van 't heden ten gunste van de komende tijd, wellicht niet al te ver in de toekomst, waarin hun recht zou worden gedaan!

Deze gedachte was niet helemaal zonder precedent in de geschriften van eerdere profeten, maar het ontstaan van nieuwe religieuze concepten is een kenmerkende eigenschap van deze periode in de bestaansgeschiedenis van het joodse volk
...

Apocalyptische geschriften uit de Tweede-Tempelperiode, zoals de boeken van Chanoch & Dani'el, wekten nu de suggestie dat de schuld elders moest liggen: er waren boze krachten werkzaam in de wereld, die door "g d" tijdelijk in de gelegenheid werden gesteld om de mensen te doen lijden, als bestanddeel van een ondoorgrondelijk 'Goddelijk Plan'?

VOOR de ballingschap hadden de profeten onderwezen dat er aan dergelijk lijden op eenvoudige wijze een eind kon worden gemaakt door oprecht berouw en een terugkeer naar de onvoorwaardelijke naleving van de "Goddelijke Wet", neergelegd in de Thorah.

NU was dit op zichzelf niet voldoende: "G d" moest nu voortaan ook zelf in de wereld ingrijpen door de vernietiging van die "Boze Krachten" te bewerkstelligen en dan ZO zijn "Goddelijke Heerschappij" te vestigen!

Dit soort concepten werd niet alleen gekoesterd door de zg. Qoemraansekte, zoals we uit veel van literatuur weten, maar ook door de joodse groepering waaruit zich uiteindelijk gaandeweg het zg. Christendom zou gaan ontwikkelen
...

Intussen werd wel van alle rechtschapen joden verwacht dat zij "G d" trouw bleven, de Wet naleefden & in vertrouwen wachtten op "G ds Interventie", in de hope dat ook zij deel zouden mogen hebben aan deze ideale wereld van de toekomst.

Aanvankelijk hadden de bewoners van Yoedeah na het succes van de opstand der Makkabeeen {E.D.} waarschijnlijk gedacht dat alles verliep in overeen-stemming met het Grote Plan dat in het boek Dani'el is beschreven: eens temeer echter werd die vurige hope der Velen, zoals degenen die zich later groepeerden tot 'n Qoemraansekte e.d., de bodem ingeslagen door 't geweld, de roofzucht & godsverachting van de hashmoneische vergriekste koningen, en later door de voortdurende vreemde overheersing door de Herodeanen & Romeinen
...

Deze tomeloze geschiedenissen lijken zich schier eindeloos te blijven herhalen tot men 'n ons weegt: de mensheid is & blijft verrut verdraaid hardleers op stelten lopen in het kamp der peroxidale horden, tomatisten in de penarie & algehele chaotische rampspoed?

Potten & poten verwijten ketels & kannen dat zij zwartwit zien, groenlinks uitslaan & men jongleert er lustig op los met rijtjes cijfers om toch maar met alle JSF-geweld de status quo der bonusbaasjes te bewaren vol billematen, kontenknijpers & gillende malle mode meiden in de gloria van supermarkten met superkoopjes van alles wat maar op- & doorverkocht kan worden als doel waarnaar wij allen streven & met knikkende knieen voor de Mammons & de Molochs staan te beven uit vrees voor kwade krachten & boze machten
...



gemeen
05 sep 2012 - bewerkt op 05 sep 2012 - meld ongepast verhaal
Weet je zeker dat je dit verhaal wilt rapporteren? Ja | Nee
Profielfoto van Asih
Asih, man, 80 jaar
   
Log in om een reactie te plaatsen.   vorige volgende