q&sk21: de ontreddering der ontredderden
Duizend vragen schoten door hun vertwijfelde hoofden! De gelijktijdigheid van de drie (droeve) boodschappen kòn niet door 't toeval veroorzaakt zijn. Waaròm die botte aankondiging van 'n toekomstige dood? Wááròm 'evenals de maan'? Wíe was dan die geheimzinnige "ANI" of "AÏN"? En wat kwam "GOD" daarbij doen?
Bij 't aanbreken van de dag was de eerste reactie van de koning z'n astrologen & zieners bijeen te roepen. Maar géén van hen kon 'n verklaring geven. De nar scheen overtuigd dat alles maar 'n absurde samenloop was; niettemin murmelde iets in z'n binnenste 't tegendeel. De wijze zag de droom onophoudelijk in zíjn geest terugkomen. Les Grisons, het huis van Nietzsche, die woorden op de deur ... Hij herinnerde zich dan wat hij in z'n jeugd bij Mircea Eliade had gelezen: 'Alles is teken' was de kern van wat de Roemeense godsdienst filosoof had geschreven. Alles is manifes-tatie v/h 'heilige', hiërofanie. En dan moet men nog kunnen kijken ... Omdat hijzelf niet erg geloofde, was de wijze niet dieper op die les ingegaan.
Maar op DÌT ogenblik van zoeken begonnen die woorden in hem wakker worden. Dan kreeg hij de inval om die bladzijde van Nietzsche waarop hij de vorige avond in slaap was gevallen, nog eens te herlezen. Hij ging 't boek halen & las de passage aan de koning & de nar voor:
'Hebt u niet gehoord van die dwaze man die. Ossen op de dag met een brandende lantaarn over de markt liep en voortdurend riep: "Ik zoek God!
Ik zoek God!" En omdat daar juist velen bijeen waren van degenen die nietin God geloven, wekte hij grote hilariteit op. "Is men hem soms weer kwijtgeraakt?" zei de één. "Is hij verdwaald als een kind?" zei 'n ander. "Of heeft hij zich ergens verborgen?" [...] De dwaas stormde op hen af & keek hen doordringend aan. "Waar is God?" riep hij, "ik zal het u zeggen! WIJ HEBBEN HEM GEDOOD - u en ik! Wij zijn allen moordenaars! Maar hóe hebben wij dat gedaan? Hoe hebben wij de zee leeg kunnen scheppen? Wie heeft ons de spons gegeven om heel de horizon weg te vegen? Wat hebben wij gedaan om deze aarde van haar zon los te maken? [...] Hebben wij ons niet in een permanente van naar beneden ge-stort? [...] Dolen wij niet als 't ware door een eindeloos niets? Voelen wij niet de adem van de leegte? Is 't niet koud? Is 't niet onophoudelijk don-ker en steeds meer nacht? Moeten we de lantaarns al niet 's morgens vroeg aansteken? Horen wij het rumoer nog niet van de grafdelvers die God hebben begraven? Ruiken wij nog niets van de ontbinding van God? - goden gaan ook tot ontbinding over! God is dood! God blijft dood! En WÍJ zijn 't die hem gedood hebben!"' 
Asih, man, 81 jaar
Log in om een reactie te plaatsen.
-
O
24 jan 2014
ehgkwg76/77/'Ja,' zult Gij dan zeggen, 'bij voor-
-
O
24 jan 2014
ehgkwg75/76 Grote Leiders van Grote Volkeren e.d.?
-
O
24 jan 2014
lrscah63/64 tegen die tijd dat ook 'hessmans' deze
-
O
24 jan 2014
HannesPlasschaertPlastSterkSimpeSampeSompeSecrets
-
O
23 jan 2014
ehgkwg75/76 grootse leiders van grote volkeren etc
-
O
23 jan 2014
Dagelijkse beslommeringen der heiligen & schurken!
-
O
23 jan 2014
myDituttifrutti!
-
O
23 jan 2014
't Komische @myDi is die 'meertrapsgeheugenraket'
-
O
23 jan 2014
Facts, fictions, stars, stripes, drums, pipes & ed
-
O
22 jan 2014
Al die dagen, daden, dingen, doelen & dreigingen
-
O
22 jan 2014
Al met al dus vreselijk warrige chaossuggesties ~~
-
O
22 jan 2014
Zóíets kan alleen door je hoofd erbij te houden &
-
O
22 jan 2014
Kortom: 'n combinatie van diverse Verhalen waar we
-
O
22 jan 2014
Makaken kunnen zich inleven i/d ander èn die ook
( 2 )
-
O
21 jan 2014
Mor gelooft dus eigenlijk niet zo erg in tijdmeten
vorige
volgende