mp22c de zondaars en demonen, 't idee dat de berg

VERDOEMDE ZIELEN BEGROET MET EEN VROLIJKE UITSTOOT VAN VLAMMEN, ZIJN GEEN HISTORISCHE WERKELIJKHEID, OOK AL VORMEN ZE SOMS WEL EEN KRACHTIGE WAARSCHUWING VOOR BIJGELOVIGEN?

Maar als Brandaan bij die berg vertrekt, vaart hij in zuidelijke richting, wat betekent dat het eiland vèr naar het noorden moet liggen! Ver ten noorden van Ierland, waar die REIS werd geschreven, ligt het vulkanisch eiland IJsland, waar kleine eilanden inderdaad rokend vuurspuwend en wel uit het zeewater op kunnen rijzen langs één van die vele maar hier wel grootste breuklijnen op aarde! Brandaans reis is uiteindelijk toch een reis naar de bekende plaatsen ~~~

De monnik Dicuilus schreef over de eilanden ten noorden van Ierland: "OP ENKELE VAN DEZE HEB IK GEWOOND, ANDERE HEB IK ER TOEN ALLEEN EEN BEZOEK GEBRACHT, VAN SOMMIGE HEB IK SLECHTS EEN GLIMP OPGEVANGEN, TERWIJL IK OVER ANDERE ALLEEN MAAR WAT GELEZEN HEB!" Waarschijnlijk is hij nooit verder gekomen dan de Hebriden of de Orkney~eilanden, maat anderen reisden veel verder: helemaal naar Thule, dat half~mythisch eiland ver ten noorden van alles? Dicuilus haalt klassieke schrijvers aan die al wel wisten van een eiland dat in de zomer 'zowel bij dag als nacht schittert onder de stralen van de zon' en dat in de winter helemaal geen daglicht heeft.

Ook schrijft hij: "GEESTELIJKEN DIE VAN 1 FEBRUARI TOT 1 AUGUSTUS OP HET EILAND VERBLEVEN, VERTELDEN ME DAT DE ONDER-GAANDE ZON ZICH {rond de zomerwende} ACHTER 'N KLEINE HEUVEL LEEK TE VERBERGEN, ZODANIG DAT ER IN DIE KORTE SPANNE TIJDS GEEN DUISTERNIS WAS!?" Híj zegt dat het licht genoeg was om de luizen uit je hemd te verwijderen. Dit THULE lijkt erg op IJs-land?! Daar komt bij dat het elfde-eeuwse Boek der IJslanders beweert dat er al priesters op IJsland woonden toen de Noormannenn dit eiland rondom 870 CE beginnen te koloniseren. Maar die priesters weigerden om samen te leven met heidenen & vertrokken met achter lating van 'Ierse boeken & klokken & kromstaffen, zodat men wéten kon dàt het Ieren waren'!?

Tegen die tijd waren ook Asselt aan de Maas & Irminloo bij Three 'in het nieuws' van documenten, overvallen, kolonisaties, erflatingen, bouwsels & brouwsels der autochtone & allochtone al min of meer migrerende & zich vestigende Vikingen, Noormanen, Sàksen, Kelten & vele andere tijdgenoten her en der ~~~

14 mrt 2015 - bewerkt op 15 mrt 2015 - meld ongepast verhaal
Weet je zeker dat je dit verhaal wilt rapporteren? Ja | Nee
Profielfoto van Asih
Asih, man, 80 jaar
   
Log in om een reactie te plaatsen.   vorige volgende