Lf313b door onderscheid te maken tussen 't geloof


IN
EEN PERSOONLIJKE
EN HET GELOOF IN EEN ONPERSOONLIJKE GOD (GEEST, ENERGIE, KRACHT o.i.d.),
maken veel peilingen het tegenwoordig mogelijk om verschillen te meten tussen deze twee belangrijkste voorstellingsvormen van god in het Westen? Nú constateren we dat het geloof in een onpersoonlijke god sinds enkele tientallen jaren onophoudelijk toeneemt ten kòste van het geloof in een zg. 'persoonlijke god'!

Zo zegt van de bijna 70% van de Europeanen die stellen 'in Gòd te geloven haast 40% expliciet te geloven in 'n persoonlijke Gòd, wat de geloofspopulatie ongeveer in tweeën deelt!? In Frankrijk noemt v/d 56% v/d gelovigen slechts 21% 'n 'persoonlijke god', mèt Zweden & Nederland 't laagste percentage van Europa; deze drie landen lijken volgens alle indicatoren nog de meest geseculariseerde van Europa?!

Dat bevestigt dat het geloof in een 'persoonlijke god' ~ ook al kunnen we allerlei verschillende zeer uiteenlopende aannames onder zo'n notie scharen ~ zich blijkbaar versterkt mèt de secularisering & de nog steeds verdergaande religieuze individualisering!


Hóe verder iemand zich dan nog BÚITEN een religieuze traditie begeeft, des te minder is hij/zij/het geneigd om te geloven in zo'n 'ouderwetse' persoonlijke god (& des temeer in toppopidolen, afgoden & geile godinnen e.d.) terwijl andere tekens van een duidelijke ontwikkeling zouden kunnen zijn 'n succes van zg. 'oosterse spiritualiteit', die op haar beurt nu de nadruk lijkt te leggen op 't onbepaalde karakter van 'het goddelijke' (leegte in het boeddhisme, Brahma in 't hindoeïsme etceterara),

maar bv. ÓÓK het succes v/d joodse kabbala & de sterker opleving van 'n interesse voor diverse
christelijke mystici als Meister Eckhart & Yoh v/h Kruis, terwijl islamitische mystici
als Ibn Arabi & Rumi de grootste nadruk leggen
op 't onkenbaar karakter van G d via hun
uiteenlopende visies dwars door alle
plaatsen, tijden, culturen
& mengvormen
heen.
01 mei 2013 - bewerkt op 03 mei 2013 - meld ongepast verhaal
Weet je zeker dat je dit verhaal wilt rapporteren? Ja | Nee
Profielfoto van Asih
Asih, man, 80 jaar
   
Log in om een reactie te plaatsen.   vorige volgende