ka 155 conflict compassie coöperatie & mydiertjes.
Dragen de punten die je inbrengt bíj tot begrip of stellen ze een toch al ontvlambare situatie nog vèrder op scherp? Stellen we ons ècht open als we onze opponent(en) aanhoren? Wat gebeurt er als je tijdens 'n discussie over een alledaagse zaak die geen ernstige gevolgen heeft, jezelf toestaat 't debat te verliezen? Loop dus ook na 'n felle discussie nog eens na wàt er allemaal gezegd is: kun je echt alles on-derbouwen wat je in 't vuur v/h gesprek hebt gezegd?
Wist je echt waarover je 't had of vertrouwde je op wat anderen zeiden? En vraag jezelf in alle eerlijkheid af, voordat je deelneemt aan 'n debat, of jijzèlf wel of niet bereken bent om van gedachte(n)te veranderen ~~~
Op naar de 9de stap naar compassie voor een betere wereld: 'zorg voor iedereen'!? Tot dusver hebben we onze aandacht beperkt tot de gemeenschap waarin we leven, maar aan 't begin van dit Verhaal over Compassie hebben we gezien dat dit niet genoeg is: sommige reli-gieuze tradities zijn pluralistischer dan andere maar allemaal hebben ze minstens één stroming waarin wordt benadrukt dat we onze com-passie niet mogen (& kunnen) beperken tot onze eigen groep. We moeten ook op de ene of andere manier de hand reiken aan de vreem-deling & de buitenlander ~ de vijand zelfs. MOZI was hier duidelijk in toen hij stelde dat het welzijn van de mensheid vooral ook afhing van JIAN AI, 'zorg voor iedereen' ~ een principiële en praktisch georiënteerde erkenning van de absolute gelijkheid van mensen: 't is nu tijd dat we 't geleerde in de praktijk brengen voor de wereldgemeenschap? In 'n vroeg stadium van de ontwikkeling konden mensen i/d onherbergzame gebieden & onder moeilijke(r) omstandigheden (alleen nog maar) in leven blijven dankzij het stamverband, hoewel 't tri-bale chauvinisme ook zeer gevaarlijke kanten had! De grootste politieke prestatie v/d profeet Mohammed was dat hij 'n manier vond om de altijd & eeuwig ruziënde Arabieren onder veranderde omstandigheden te helpen om die agressieve JAHILIYYAH {onwetende agressieve ontvlambaarheid} te overwinnen die Arabia nog steeds verdeeld hield? In de Koran zegt 'g d' tot de mensheid:
"O MENSEN, WIJ HEBBEN JULLIE UIT EEN MAN & EEN VROUW GESCHAPEN & WIJ HEBBEN JULLIE TOT VOLKEREN EN STAMMEN GEMAAKT OPDAT JULLIE ELKAAR ZOUDEN KENNEN!"
Pluralisme & verscheidenheid zijn 'de wil van g d'! De evolutie v/d mensheid tot de vorming van groeperingen van de volken & stammen was bedoeld om hen aan te moedigen de eenheid & gelijkheid van alle mensen te waarderen & te leren begrijpen. Toch? 
Asih, man, 80 jaar
Log in om een reactie te plaatsen.
-
O
02 sep 2023
45170150MóederDrama:Ewa,Miryam,Mia,Els,Ria,Saartje
-
O
02 sep 2023
45169149’t Gegéven van ‘t Láátste Óórdeel is naast
-
O
01 sep 2023
45168148 Víer jaar eerder componeerde Antonio
-
O
01 sep 2023
45 167 147 Alle andere personages in de passies,
-
O
01 sep 2023
45166146’n Link van Liturgisch Spel naar OratorIum
-
O
01 sep 2023
45165-145In de Filmwereld kwam Pier Paolo Pasolini
-
O
31 aug 2023
45163145 De kèrn van ‘n tekstboek voor een muziek-
-
O
31 aug 2023
45161144 De persoon YÈSJ werd in ‘n muzikaal drama
-
O
30 aug 2023
45160 Partij Van De GroenLinkse ArbeidStrijdVlag?
-
O
30 aug 2023
45159pvdgla: Bulderend, dreigend, huilend, zalvend
-
O
30 aug 2023
45158 De titel zou een vingerwijzing blijken naar
-
O
30 aug 2023
45157143PS’Intensiteit Van Hartstocht Ìs Zó Hévig,
-
O
30 aug 2023
45156 142 Dáár stáán we dan. Bij de voederbak van
-
O
29 aug 2023
45155 141 Tom Waits is nog mild? Is Christ bíj hèm
-
O
29 aug 2023
45154 140 PS Christus is ‘n machteloze figuur, een
vorige
volgende