ka 155 conflict compassie coöperatie & mydiertjes.

Dragen de punten die je inbrengt bíj tot begrip of stellen ze een toch al ontvlambare situatie nog vèrder op scherp? Stellen we ons ècht open als we onze opponent(en) aanhoren? Wat gebeurt er als je tijdens 'n discussie over een alledaagse zaak die geen ernstige gevolgen heeft, jezelf toestaat 't debat te verliezen? Loop dus ook na 'n felle discussie nog eens na wàt er allemaal gezegd is: kun je echt alles on-derbouwen wat je in 't vuur v/h gesprek hebt gezegd?

Wist je echt waarover je 't had of vertrouwde je op wat anderen zeiden? En vraag jezelf in alle eerlijkheid af, voordat je deelneemt aan 'n debat, of jijzèlf wel of niet bereken bent om van gedachte(n)te veranderen ~~~

Op naar de 9de stap naar compassie voor een betere wereld: 'zorg voor iedereen'!? Tot dusver hebben we onze aandacht beperkt tot de gemeenschap waarin we leven, maar aan 't begin van dit Verhaal over Compassie hebben we gezien dat dit niet genoeg is: sommige reli-gieuze tradities zijn pluralistischer dan andere maar allemaal hebben ze minstens één stroming waarin wordt benadrukt dat we onze com-passie niet mogen (& kunnen) beperken tot onze eigen groep. We moeten ook op de ene of andere manier de hand reiken aan de vreem-deling & de buitenlander ~ de vijand zelfs. MOZI was hier duidelijk in toen hij stelde dat het welzijn van de mensheid vooral ook afhing van JIAN AI, 'zorg voor iedereen' ~ een principiële en praktisch georiënteerde erkenning van de absolute gelijkheid van mensen: 't is nu tijd dat we 't geleerde in de praktijk brengen voor de wereldgemeenschap? In 'n vroeg stadium van de ontwikkeling konden mensen i/d onherbergzame gebieden & onder moeilijke(r) omstandigheden (alleen nog maar) in leven blijven dankzij het stamverband, hoewel 't tri-bale chauvinisme ook zeer gevaarlijke kanten had! De grootste politieke prestatie v/d profeet Mohammed was dat hij 'n manier vond om de altijd & eeuwig ruziënde Arabieren onder veranderde omstandigheden te helpen om die agressieve JAHILIYYAH {onwetende agressieve ontvlambaarheid} te overwinnen die Arabia nog steeds verdeeld hield? In de Koran zegt 'g d' tot de mensheid:

"O MENSEN, WIJ HEBBEN JULLIE UIT EEN MAN & EEN VROUW GESCHAPEN & WIJ HEBBEN JULLIE TOT VOLKEREN EN STAMMEN GEMAAKT OPDAT JULLIE ELKAAR ZOUDEN KENNEN!"

Pluralisme & verscheidenheid zijn 'de wil van g d'! De evolutie v/d mensheid tot de vorming van groeperingen van de volken & stammen was bedoeld om hen aan te moedigen de eenheid & gelijkheid van alle mensen te waarderen & te leren begrijpen. Toch? cool!
06 jul 2012 - meld ongepast verhaal
Weet je zeker dat je dit verhaal wilt rapporteren? Ja | Nee
Profielfoto van Asih
Asih, man, 80 jaar
   
Log in om een reactie te plaatsen.   vorige volgende