I had a dream last night
't Griezelige aan o.a. godsdienstig geloof is dat 't voor de bewoners v/d religie iets absoluuts bezit, & omdat (& voor zover) cultuur & bv. religie hand in hand gaan, kleeft dat element v/h absolute ook aan cultuur: wat binnenkomt in Nederland aan islam, is binnenkomst van 't religieus gezag, v/h 'woord van Allah' vervat i/d Koran. 't Hoeft niet in elk gebaar te worden uitgedrukt, is niet in elke handeling promi-nent aanwezig, maar niettemin lijkt 't religieuze nog 't meest op 'n netwerk waaronder ALLE doen & laten op z'n plaats wordt gehouden, 't netwerk van Allahs wil, waar zowel de grote als de kleine geboden onder vallen. ZO voelt 'n gelovige dat, of wij dat nu vreemd vinden of niet. 't Geloof v/d moslim kent geen domein waar Allahs wil NIET zou heersen. 't Misverstand van ''t is maar cultuur' is ingegeven door goede bedoelingen, ongetwijfeld. Maar wat zit 'r dan weer achter die zg. Goede Bedoelingen? 'n Mix van welwillendheid & angst, denk ik (hk): welwillendheid voor de islam als nieuwkomer, & angst ervoor als troublemaker. Die angst gaat voor 'n groot deel terug op onkunde: de moslim wordt gezien als terreurverdachte. Maar moslims zijn (dood)gewone mensen, net als wij, niks potentiële terroristen. Het Grote
Probleem is NIET een eventuele neiging tot gewelddadigheid, het probleem is Het Geloof! De moslim wordt niet geholpen door zijn geloof tussen haakjes te zetten. Kruip i/d huid v/d moslim, verdiep je in zijn bewustzijn als gelovige, & 'r komt 'n beter beeld uit de bus dan als de beleidsmakers krampachtig afzien v/h heilig moeten van z'n religie.
"DAT MOET IK VAN MIJN GELOOF!"
is voor 'n moslim 'n marsorder & ervan afstappen is 'n eerste stap naar 'ongelovigheid', DWINGEN tot afstappen is al HELEMAAL tegen 't verkeerde been, & kan dan niet anders beleefd worden dan als 'n vorm van gedwongen secularisering. Ik zeg niet dat secularisering er op den duur niet ook van komt, integendeel: zoals 't het christendom vergaat, ZO zal 't OOK de islam vergaan. GEEN reëel bestaande religie kan op tegen de moderne cultuur met haar wetenschappelijk onderzoek & haar arsenaal van verworven kennis! Maar dat is wel 'n proces dat niet kan worden af-gedwongen, net zomin als dat i/d christelijke wereld is gebeurd? 't Betekent bovendien niet dat 'dus' de religies
klakkeloos bij 't restafval kunnen worden gezet, maar wel dat ze anders zullen worden: ze zullen de FACTS uit hun BELIEF halen & daarmee wordt dat "BELIEF" iets van 'n geheel andere orde dan wat tot nu toe vaak nog voor geloof doorging. Maar daarover hadden we 't ook al eerder & vaker, we hoeven er niet alsmaar weer eindeloos op terug te blijven komen tot vervelens toe?!
Asih, man, 81 jaar
Log in om een reactie te plaatsen.
-
O
07 jan 2024
46003 DorpsLeven Ploegen/Zaaien Zorgen OogstFeest
-
O
07 jan 2024
46002 Belasting Heffen Inkomst Uitgaaf Straf Slaaf
-
O
07 jan 2024
46001103 Grootte/Indeling v/h Heilig Olijfolieland
-
O
07 jan 2024
46000 De boer is gebonden aan z’n land/z’n werk is
-
O
06 jan 2024
45999102 In de heilige schrift is deze toen al
-
O
06 jan 2024
4599101Landeigendom, grootte, indeling, belasting
-
O
06 jan 2024
4599100 Pesach was niet alleen ‘n feestelijke
-
O
06 jan 2024
4599699 Zo waren er ook vieringen die maar éénmaal
-
O
06 jan 2024
4599598 Shabbat- & Feestdagen: waarom we leven....
-
O
03 jan 2024
45983 Spèl en Vermaak: behalve de vrije avonden
-
O
03 jan 2024
4598297 Wie hem nu wel of niet verwekte ook Yèsjoe
-
O
03 jan 2024
45981 Kortom: vòl, drùk, keihard gelukkig Léven...
-
O
03 jan 2024
4598094 Als de mannen of oudere jongens op ‘t Veld
-
O
02 jan 2024
45979Als ‘n deur al gesloten werd dan deed men dat
-
O
02 jan 2024
45978 Húis, Tuin, Keuken, Kleren, Sport, Spelgenot
vorige
volgende