een twee drie als vader moeder kind hemel aarde?!!
Dat soort mysterieuze mystieke {?} uitspraken is stellig bedoeld met betrekking tot de toekomst, maar is dus ook nu al wel op het heden betrokken. Men neemt voor het gemak aan de volgens mensen 'g d' de wereld en alle vormen van leven heeft 'geschapen', 'doen ontstaan', 'ons DNA/RNA vormt', 't topje is van onze [on]bewuste 'geestesijsberg', gekenmerkt kan worden door 'yhwh', die al wordende aanwezige die komend is onder mensen, in ieder van ons potentie van onze menswording, grond van het bestaan.
Voor 'het onbekende' vullen we voorlopig "X" in: 't kruis tussen 'n horizontale aarde die rond is & ook 't verticale van 't kruispunt tussen hemel & aarde, plant, mens & dier: naamgevend, benoemende geest?
De ware volgeling van Yehosjoea zou dan ook zodoende al tijdens ons aardse leven 'n soort van ongehuwd, 'engelachtig' geestesleven dienen te leiden en zodoende ook niet meer sterven dan alleen naar het 'vleesch' van 'den mensch'? Vergelijk zoiets ook maar met Yochanan 11:26 Wechal-hachai asjer ya'amin-bie lo-yamoet leolam hata'amienoe zot; wetomer eelaw keen adonie he'emantie kie-atah ha-masjiach ben-haelohiem haba laolam!
Deze uitleg van 't bovenstaande van 'n anoniem persoon is ook vermeld, maar afgewezen, door Clemens van Alexandria; misschien doelde hij op Marcion, die zich ook op deze tekst beriep als argument voor een [preferabel!] ongehuwd leven, aldus Tertullianus, Tegen Marcion!
Toch ligt deze uitleg niet echt voor de hand en kunnen er hieruit met meer recht op- maken dat Yehosjoea accepteerde dat mensen in deze wereld huwen en worden uitgehuwelijkt op een gebruikelijke 'gearrangeerde'/afgesproken manier zoals toen [& soms nu nog wel in bepaalde streken] te doen gebruikelijk was [en is]?!
In zo'n geval zijn 'de kinderen van deze wereld' bedoeld als 'de mensen in hun aardse bestaan' en staan zij niet direct in tegenstelling tot de 'kinderen van het licht', zoals onder andere in Lucas 16:8?!
Opmerkelijk is in dit verband wel dat Luc Yesjoea's gesprek over de echtscheiding, dat in Marc 10:2-9 voorkomt, niet heeft opgenomen, terwijl hij hiervoor en hierna voorkomende gedeelten grotendeels juist weer wel uit 't euangelie van Marcus heeft overgenomen?! {Zie ook Marc 8:27 & 10:1 te vergelijken met Lucas 9:18-51; Marcus 10:13-34 & Lucas 18:15-34!}!
Over de echtscheiding meldt Luc alleen maar dat Yesjoe afwijst dat een man zijn vrouw verstoot om met een ander te gaan trouwen, of dat een man trouwt met een verstoten vrouw: dit noemde hij overspel [16:18; vgl. 18:20!]!
Hoe dan ook: 't staat wel vast dat men er in 't licht & omstandigheden van die tijd pregnant over na bleef denken in de praktijk van de dag met talloze bedelaars, zieken, invaliden, gehandicapten & zwerfkinderen, slavernij, vrouwenhandel, hoererij en prostitutie 'op de wegen' & 'in heidense tempels', de 'Griekse knapenliefde', landonteigeningen & al die andere actuele gebeurtenissen in die tijden van Herodes' bouwwoede over 't hele land, de herbouw van de Tempel, aquaducten, Tempelschatten, grijpgrage vertegenwoordigers v/h Romeinse keizerrijk en dergelijke in & outs van het toenmalige bestaan te land, ter zee & 'in de lucht' met geestenwerelden e.d.!
Slaap zacht & droom er maar lekker van: vliegdromen zijn vast al miljoenen jaren oud, net als heel veel andere menselijke & 'g ddelijke eigenschappen', potenties, verschijnselen & bij~ verschijnselen!