dinsdag 14 januari 2014

Vandaag zijn de kinderen gestart met een gymles. Na de gymles zijn we in twee groepen aan de slag gegaan met Engels. Tijdens de Engels les kwamen de verschillende dialogen naar voren, waardoor de kinderen veel met de uitspraak van de Engelse woorden moesten oefenen. Opvallend te zien was dat erg veel kinderen de uitspraak van het Engels prima beheersten. Dit was erg leuk om te horen.

Vervolgens zijn de kinderen naar buiten gegaan en zijn we na de pauze met rekenen aan de slag gegaan. Hierbij heb ik eerst uitleg gegeven aan de groene en de rode groep over de les van vandaag. Het onderdeel procenten, kommagetallen en breuken kwam tijdens deze les aan bod. Met de les moesten de kinderen de verschillende gelijknamige breuken aan elkaar verbinden. Daarnaast moesten zij van breuken kommagetallen maken en oefenden zij door sommen te maken, zoals: 1/5 deel van $1,- , 3/4 deel van $1,- 2/8 deel van $1,-
Na de uitleg zijn de kinderen van de groene groep met juf Laura aan het werk gegaan om de sommen in het bijwerkboek te bespreken en ben ik met de andere kinderen de sommen uit het werkboekje taken gaan bespreken.

Na de grote pauze hebben we een spreekbeurt gedaan. De spreekbeurt van vandaag ging over het onderwerp: de politie. Het was een erg goede spreekbeurt er werd duidelijk gesproken en goed de klas in gekeken, daarnaast had ze een erg mooie power point presentatie gemaakt. Jammer genoeg was er iets te weinig informatie waardoor ze niet aan de afgesproken tijd van minimaal 5 minuten kwam.

Toen we de spreekbeurt gedaan hadden heb ik de taalbeschouwing les van taal met de kinderen besproken. Met deze les oefenden de kinderen het herkennen van zinnen waarin een ontkenning staat.

Nadat de kinderen de verwerking gemaakt hadden zijn we het laatste half uur van de dag bezig geweest met de introductie van het nieuwe geschiedenisthema: het Christendom. Door de overgang van de tijd van de Romeinen naar de tijd van de volksverhuizingen met de Franken en Saksen met de kinderen te bespreken hoop ik dat zij het tijdsbesef krijgen.

Tot slot van de dag heb ik met de kinderen het huiswerk voor morgen nog even doorgenomen en hebben we de dag kort geëvalueerd.
15 jan 2014 - meld ongepast verhaal
Weet je zeker dat je dit verhaal wilt rapporteren? Ja | Nee
Profielfoto van meester
meester, man, 12 jaar
   
Log in om een reactie te plaatsen.   vorige volgende