Andere oude & nieuwe myDitijden, boefjes/boevinnen
De
bendeleden hebben
een slechte invloed op de kinderen in de buurt:
broertjes, neefjes en buurjongetjes.
De DSL'ers
gaan niet meer naar school
en ze hebben meestal nog steeds geen normale baan.
Een enkeling studeert aan een hogeschool, maar hij draait volledig mee met de bende.
Als de gelegenheidscoalities ~ waaronder die met andere bendes uit de buurt ~ hun buit verdelen, dan krijgt hij ook gewoon zijn aandeel, zoals ieder ander lid. Sommige leden werken ergens in een supermarkt of helpen mee in een garage. Toch rijden ze in 'stoere' auto's en dragen ze dure kleren:
"Werken voor een baas is niet nodig om aan veel geld te komen!",
zegt een DSL'er.
"We re-gelen onze zaakjes
ZELF
wel!"
Drie inbraken per nacht zijn geen uitzondering, zo blijkt uit politieonderzoek.
De bende bestaat alleen maar uit jongens: de meisjes blijven thuis bij hun moeders. Hoewel zij het overwegend beter doen op school dan hun broers, neven en buur-jongens ~ sommigen studeren aan de hogeschool of de universiteit ~ worden zij
OOK
meegesleurd in de criminele activiteiten. Ze tippen bijvoorbeeld hun broers waar ze kunnen inbreken, nemen gestolen waar af (sigaretten & parfum) en bewaren buit. Bij de meisjes speelt angst een rol, maar ook de gedachte dat ze anders nooit aan die mooie spullen zouden kunnen komen: "Wij hebben hier geen toekomst & kunnen dat soort spullen nooit betalen", zegt een zus van een verdachte: "We moeten roeien met de riemen die we hebben!" Zo ver-stopte een zus van een opgepakte dader het vuurwapen dat hij bij een beroving had gebruikt. Op de vraag van wie dat pistool is, be-weert ze met droge ogen geen idee te hebben. Ook al is haar broer al opgepakt door een arrestatieteam en is de voordeur van haar ou-ders met 'n 'boem' kapotgebeukt. Het doet me allemaal soms ook nog wel heel vaag terugdenken aan het soort van kattenkwaad dat we
uithaalden in de naoorlogse jaren '40, '50 & '60 van de vorige eeuw. Groepjes jongens & jongetjes uit de buurt die 's avonds wat rond-hingen & -zwierven om hutten te graven & in bomen te klimmen, katapulten afschieten, stenen gooien, druiven, appels, peren, kersen, bessen e.d. jatten, piepkleine (winkel)diefstalletjes, kleingeld uit huishoudportemonneetjes, snoep, op de fiets van Irminloo naar de Juli-anatoren & 't Prins Berharddal bij Apeldoorn, lopen naar de kust van 't IJsselmeer (de voormalige Zuyderzee)
@ Telgt & Horst, en langs waterriet & weide and naar Harderwijk; de oeroude watertoren
op de Galgenberg, de druivenkassen van Groevenbeek, cowboys & indians
of boefje & detectiefje met vage kinderverhaaltjes over Ratjes 
& Boefjes als Siske & Dick Trom, Merijntje Gijzen,
Bulletje & Boonestaak of Sjors & Sjimmie v/d
Rebellenclub, Robbedoes, Donald Duck,
Arend/Eagle, Kit Carson, Buffalo Bill,
Winnetou, Old Shatterhand
& Nscho
Tschie
... 
Asih, man, 80 jaar
Log in om een reactie te plaatsen.
vorige
volgende