47444303  Ongeveer twee jaar na z’n machtsovername
        
VERDEELDE
DIOCLETIANUS HET 
QQLEQ~RIJK IN TWEEËN,
EEN OOSTELIJK EN EEN WESTELIJK DEEL! 
Hij benoemde twee ‘hoofdkeizers’, (augusti) en twee ‘subkeizers’ (caesares)! 
Zelf werd hij ‘augustus’ in het Oostelijk Deel… 
Het was zijn bedoeling om leger en regering te hervormen?
Terwijl die hervormingen in volle gang waren werd de Keizer in 298 woedend op een aantal christenen, die een kruis hadden geslagen tijdens het “LEZEN VAN DE TOEKOMST UIT 
DE INGEWANDEN VAN 
EEN OFFERDIER”? 
De voortekenen waren ongunstig, dus Diocleti- anus begon een zuivering die gericht was tegen christelijke ambtenaren en militairen!
Sommige Romeinen gaven de christenen ook graag de schuld van de zware economische problemen waaronder het rijk gebukt ging en in 303 werd de eerste van vier verordeningen af-gekondigd, die gericht waren op volledige uit-roeiing van hùn godsdienst! 
Deze verordening verbood alle religieuze bijeenkomsten, kerken werden verwoest en boeken weggehaald en de Christenen werden beroofd allerlei burger-rechten! 
De tweede verordening beval arrestatie  van alle christelijke geestelijken! 
De derde hield in dat zij vrijgelaten moesten worden als zij hun geloof opgaven en ter dood gebracht als zij weigerden om dat te doen! 
De vierde verordening kwam 
in 304 en hield in dat alle mensen 
aan de goden offers moesten 
brengen, zo niet, dan 
volgde de doodstraf 
of dwangarbeid 
…….

     Asih, man, 80 jaar
    
    Asih, man, 80 jaar
 
 
 
        Log in om een reactie te plaatsen.
 
        vorige
    volgende