27083toen 'n Brits-Amerikaanse onderzoekscommissie

ZICH OVER DIT VLUCHTELINGENPROBLEEM BOOG, HIELD MINISTER VAN BUITENLANDSE ZAKEN ERNEST BEVIN VÒL DAT DE JODEN AL MET AL ZO NU GEEN SPECIALE BEHANDELING MEER KREGEN.

JODEN IN PALESTINA & DAARBUITEN REAGEERDEN WOEDEND OP DEZE UITSPRAAK! Tel Aviv beleefde twee dagen van rellen; de Britten vuurden op de menigte & doodden zes joden. In maart concludeerde de commissie dat er 100.000 joden in Palestina toegelaten zouden moeten worden; waarop Truman de Britten al aanried om deze conclusie over te nemen! De regering Attlee weigerde, tenzij de joden zich zouden laten ontwapenen. In mei 1946 sprak deze Brits-Amerikaanse onderzoekscommissie zich uit voor een bi-nationale staat in Palestina & de onmiddellijke toelating van 100.000 joden. Truman verwel-komde het plan.

In een verklaring in het Lagerhuis zei Attlee dat Groot-Brittannië het plan pas zou uitvoeren als de USA bereid waren om de extra militaire & financiële lasten te delen! Een maand later al legde ERNEST BEVIN op een conferentie van de Labour-partij uit dat de Amerikanen zó gebrand waren op immigratie in Palestina omdat ze zelf niet zoveel nieuwe immigranten wilden opnemen en nog diezelfde maand gaat de regering-Attlee de High Commissioner, sir Alan Cunningham, toestemming om in de belangrijkste joodse centra huiszoekingen te verrichten! Duizenden joden werden nu gearresteerd, onder wie leden van het Joods Agentschap.

Hoewel de Sochnuth voorheen terrorisme altijd veroordeeld had, weigerde 'tvom de Britten te helpen in hun strijd tegen Irgun & Lechi! Eind juni besloten de Britten hun huiszoekingen op te schorten, ook al was de Haganah nog niet ontwapend. Dit was het gevolg van de druk die Amerikaanse joden uitoefenden op het Congres, dat op het punt stond om een lening aan Groot-Brittannië goed te keuren. Dr. Abba Hillel Silver, één van de meest vooraanstaande Amerikaanse TSIONISTEN, had joden opgeroepen om aan hun vertegenwoordigers in 't Congres de vraag te stellen of de USA die lening wel moesten verstrekken, gezien het Palestina-beleid van de Britten.

Onder deze druk namen de Britten tegenover het Joods Agentschap en de Haganah een andere houding aan.

Eind juli blies de Irgun de regeringskantoren in het King David Hotel òp, waarbij 80 Britse, joodse & Arabische ambtenaren gedood werden & zo'n 70 anderen gewond raakten!

De Britten stelden een vierdaags uitgaansverbod in en hervatten hun huiszoekingen. In de USA laaiden de anti-Britse gevoelens hoger op! In de islamitische wereld werd aanvankelijk met acties tegen Amerikaanse investeringen in Arabische gebieden druk uitgeoefend op de Britten & toen ook aldus duidelijk werd dat dit de Arabische belangen alleen maar schaadde, werd het plan al snel terzijde geschoven wat niet wegnam dat de Arabische staten zich inzetten voor de Palestijnse zaak. In mei kwam de moefti in Caïro aan.

Hoewel hij dus Palestina niet in mocht, oefende hij wel via de Hige Uitvoerende Raad invloed uit op de Arabische aangelegenheden: dit lichaam werd door de Arabische staten gesteund en had met Britse instemming de Arabische Liga gevormd. In september eisten de Arabieren op een conferentie in London dat er in Palestina uiterlijk op 31 december 1948 een onafhankelijke Arabische werd gesticht.

Kortom: overal telkens weer chaos & ellende alom!!
25 jan 2017 - bewerkt op 26 jan 2017 - meld ongepast verhaal
Weet je zeker dat je dit verhaal wilt rapporteren? Ja | Nee
Profielfoto van Asih
Asih, man, 80 jaar
   
Log in om een reactie te plaatsen.   vorige volgende