124/125Qlpcp de Euangelische Synoptici hebben dus

gelijk als ze die kritiek van Yochanan de Doper op dit huwelijk in verband brengen met zijn arrestatie, maar òfwel ze veranderden opzet-telijk 'n cruciaal deel van 't Verhaal omdat anders de strekking minder duidelijk zou zijn, òf ze hebben de clou volledig gemist (mogelijk doordat die Nabatese Oorlog in hun tijd allang niet meer relevant was)?

Deze manier van beredeneren behelst de vergelijking met onafhankelijke bronnen & allerlei externe gebeurtenissen & ze leidt daarom, zo anders dan die beroemde beruchte geboorteverhalen, logischerwijs tot conclusies die niet alleen op zichzelf consistent zijn, maar ook een heel nieuw licht kunnen werpen op het verslag (de verslagen) van de diverse euangelies. Hieruit blijkt dat in elk geval op DÌT punt de euangelies in wezen zijn gebaseerd op ware gebeurtenissen, ook al hebbenze er wel hun eigen betekenis & interpretatie ~ om niet te zeggen DRAAI ~ aan te kunnen geven!

Achter die arrestatie van Yochanan stak echter meer dan alleen een groot politiek schandaal: want toeval of niet, ze lijkt het begin te mar keren & accentueren van Yehosjoea's prediking. Twee synoptische euangelies suggereren een connectie: Mark legt uit 'NADAT YOCHANAN WAS GEVANGENGEZET (@Machaerus), GING YEHOSJOEA NAAR GALILEA OM DÁÁR DE GOEDE BOODSCHAP VAN G D TE VERKONDIGEN'!!

Terwijl Yesjoea zijn discipelen om zich heen verzamelt & gaat preken & genezen (verlossen/bevrijden/uitdrijven/ontdekken), verdwijnt de DOPER Yochanan ÚIT Het Verhaal ~ pas later krijgen we in een terugblik te horen, bijna terloops, dat Antipas hem heeft laten doden ~~

In Matai wordt 't verband benadrukt: 'TOEN YESJOEA HOORDE DAT YOCHANAN WAS GEVANGENGENOMEN, WEEK HIJ UIT NAAR GALILEA' (alwaar hij zich nu zo goed en zo kwaad als het ging vestigde in Kfar Nachoem, geheel volgens de Messiaanse Profetie)! Hoewel hij het brengt als 'oorzaak & gevolg', verzuimt Mat de exacte aard van dit verband helemaal uit te leggen!! Impliceert hij daarmee dan ook dat Yesjoe naar Galilea vluchtte omdat hij meende dat Antipas ook al achter HÈM aan zou komen? Niet zo waarschijnlijk, want Antipas heerst immers ook over Galilea?! Evenmin bestaat err verband tussen de twee gebeurtenissen in 't EU van Yoh ~ integendeel zelfs: Yesjoe zet zijn prediking voort terwijl Yochanan actief blijft met de Zijne (wat zo nu en dan ook leidde tot discussies tussen beide groepen)! Hun on-geveer gelijke werkzaamheden & omstandigheden overlappen elkaar voor enige tijd, hoewel ons voorzichtig wordt meegedeeld dat Yesjoea méér mensen doopte dan Yochanan, waardoor híj 't populairst lijkt & in datzelfde EU predikt hij aanvankelijk in Judaea & bezoekt herhaal delijk Yeroesjalayiem zelf. Hoewel 't Verhaal Yehosjoea, nadat hij zijn eerste discipelen om zich heen heeft vergaard, weer terug naar het noordelijker Galilea laat gaan voor die bruiloft @ Qana samen met z'n moeder, keert hij daarna terug naar Judaea om z'n openbare pre-diking voort te zetten. Kortom, 'n ratjetoe van mogelijke motieven, oorzaken, gevolgen, verwarde herinneringen & bezettingsgraden ~~~
05 nov 2012 - bewerkt op 05 nov 2012 - meld ongepast verhaal
Weet je zeker dat je dit verhaal wilt rapporteren? Ja | Nee
Profielfoto van Asih
Asih, man, 80 jaar
   
Log in om een reactie te plaatsen.   vorige volgende