,,Ik ben de overtuiging toegedaan dat dood, het sterven of een overlijden een heel extreme vorm van schoonheid is. Prachtige pijn, zinderend verdriet, droeve ellende."
Boudewijn Büch
Ik ben het met hem eens. Ik ben geobsedeerd door de dood.
De dood een vorm van schoonheid? Sorry maar ik vind dat een beetje ziek.
Waarom ben je zo geobsedeerd door de dood? Is het leven niet veel mooier? Vooral nu de lente er weer aan komt, Alles komt weer tot leven. Is dat niet veel beter dan de dood?
Ik denk het ook ja, farfella... Maar misschien scheelt het wel dat ik de oerversie heb, aangezien ik ff ging googelen op DE kleine blonde dood; en het heel ergens anders over gaat.
Nawoord van de uitgever: ,,(...)en gaf mij na geruime tijd een bundel doodslyriek onder de verzamelnaam 'blauwzeer'. Op zich een mooie titel. Ik vond echter 'De kleine blonde dood' beter bij de inhoud passen. Boudewijn was het daarmee eens. (...) Ik had het binnenwerk en het omslag al klaar, toen Boudewijn mij licht paniekerig belde. Het lidwoord in de titel moest beslit veranderd worden. (Het is nooit helemaal duidelijk geworden waarom) (...) Toen ik terugkwam naar Nederland was ik wel wat verbaasd over de heruitgave van 'De kleine blonde dood' bij de Arbeidspers en de verfilming van de roman."
Dat hij het lidwoord had willen veranderen, neemt niet weg dat het boek uiteindelijk grootschalig is uitgegeven met de titel waarin 'De' gebruikt wordt. En dus ook onder die naam het bekendst is.. ^^